Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Alışveriş sepetiniz boş!

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ:

1. “www.yuceyayim.com.tr”den 18 yaşından küçükler alışveriş yapamaz.
2. “www.yuceyayim.com.tr”den sadece kredi kartıyla alışveriş yapılabilir.
3. “www.yuceyayim.com.tr” siparişleri, irsaliyeli fatura eşliğinde gönderir. Sitedeki tüm fiyatlar TL'dir. KDV, kitapta %8, dergide %1, hobi ürünleri hariç diğer ürünlerde %18'dir.
4. Bu sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan, ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini veya bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma,  grev, lokavt, üretim veya iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza v.b.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu “yazılı” olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları olmayacaktır. İş bu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğar.
5. “www.yuceyayim.com.tr”, sattığı ürün/ürünler için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Listeler güncellense de, sipariş verilen ürünler teminci kuruluşaların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve kredi kartınıza iade yapılır.
6. Tahsilatı yapılmış siparişin teslimatı Türkiye içindeyse kargo ile Türkiye dışındaysa ilgili kuruşlar aracılığıyla yapılır.*)
7. Müşteri, hiç bir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve gerekçe göstermeksizin (kullanması,  yıpranması ve değer kaybetmiş olması durumu hariç) teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde malı reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı “www.yuceyayim.com.tr” taahhüt eder. Ayrıca, yasal olarak düzenlendiği şekliyle niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin “www.yuceyayim.com.tr”ye ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşterinin kredi kartına iade edilir. Ürün iadesi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.**)
8. Kredi kartı bilgileri sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra sağ satırdaki “kaydet” kutusunu işaretlerseniz, kart bilgileri sistemimize kaydedilir, sonraki siparişlerinizde bu kartı tekrar görüntüleyerek, sipariş sürecini hızlandırabilirsiniz. Kayıtlı kartınızı silmek ya da bilgilerini güncellemek istediğinizde “Üyelik Bilgilerim” sayfasından “Kredi Kartlarım” bölümüne ulaşarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranlarda da kart numaranız güvenliğiniz açısından gizlenmiştir.
9. Müşteri, “www.yuceyayim.com.tr” sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satınalmaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. “www.yuceyayim.com.tr”'den alışveriş yapan kişi ya da kişiler, yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır/sayılırlar. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

YÜCE reklam/yayım/dağıtım a.ş.
Nato Caddesi, 23/3 Seyrantepe 34418 Kağıthane, İstanbul, TR
Telefon: +90-212-279 10 26 (pbx)
Faks: +90-212-279 18 64
E-Posta: bilgi@yuceyayim.com.tr

*) KARGO: Yurt İçi: Ortalama teslim süresi 1-5 gündür. Yur Dışı: Ortalama teslim süresi 15-21     gündür. “Yurt İçi” için kargo bedeli bir defada 75 TL ve üzeri siparişerde“www.yuceyayim.com.tr”ye aittir. 75 TL altı siparişlerde kargo bedeli teslimat sırasında kargo yetkilisine müşteri tarafından ödenir. “Yurt Dışı” siparişlerde kargo bedeli teslimat sırasında kargo yetkilisine müşteri tarafından ödenir.
**) İADE: “www.yuceyayim.com.tr”, iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde ve yukarıda yazılı yedinci madde çerçevesinde hareket eder. İade sırasında uygulanacak prosedürler:
    A)- Faturanın arka kısmına üründeki arıza veya sorun net bir şekilde yazılmalıdır.
    B)- Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu birlikte gönderilmelidir.
    C)- Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli, kargo şirketinin etiketi ürün         ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.
    D)- Ürün, “www.yuceyayim.com.tr”nin çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ulaştırılmalıdır.

MUTLAKA OKUYUNUZ: Garanti kapsamında yer alan ürünlerde, lütfen satın aldığınız ürünün, fatura tarih ve sayısını da içeren garanti belgesini kontrol ediniz. (Garanti belgesi ile satılmak zorunda olan mallar ve bunlara ait garanti süreleri için bakınız: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik. Tanıtma ve kullanma kılavuzu ile birlikte satılması gereken mallar için bakınız: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik. Servis istasyonu sorumlulukları için bakınız: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik.)

Tüketici Mevzuatı'yla İlgili Kanun ve Yönetmelikler:
    a)- 4822 Sayılı Yasa ile değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun.
    b)- 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına     Dair Yönetmelik.
    c)- 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu         Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik
    d)- 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sanayi Mallarının Satış Sonrası         Hizmetleri Hakkında Yönetmelik
    e)- 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ayıplı Malın Neden Olduğu Zararlardan     Sorumluluk Hakkında Yönetmelik

DİKKAT: Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durumu, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda “www.yuceyayim.com.tr”ye bildiriniz. “www.yuceyayim.com.tr” en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır. Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz varsa, “bilgi@yuceyayim.com.tr” E-Posta adresimize ulaştırınız. Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

YÜCE reklam/yayım/dağıtım a.ş.
Nato Caddesi, 23/3 Seyrantepe 34418 Kağıthane, İstanbul, TR
Telefon: +90-212-279 10 26 (pbx)
Faks: +90-212-279 18 64
E-Posta: bilgi@yuceyayim.com.tr