Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Alışveriş sepetiniz boş!

HAKKIMIZDA

1981 yılında, İstanbul’un Cağaloğlu (nam-ı diğer Bab-ı Ali) semtinde, Çatalçeşmesi Sokağı’ndaki 25 metrekarelik bir büroda kurulan “YÜCE yayımları”, o yıllarda Türkiye’de pek bilinmeyen “elektronik” alanında yayım yapmaya başladı. Sahalarında bilgili ve yetenekli 3 müteşebbis tarafından kurulan “YÜCE yayımları”, ilk iş olarak, “elektronik” yayımcılığında dünyanın saygın ve dev kuruluşu Alman “FRAZIS Verlag GmbH”nin tüm süreli ve süresiz yayımlarının Türkiye ve Türkçe yayım haklarını alarak, çeviri kitapları ve aylık “ELO ELEKTRONİK” adlı dergiyi Türk elektronik okuyucusuyla buluşturdu…

Haziran 1984‘de tıp yayımcılığı alanına “Tıp Dünyasında LİTERATÜR” Tıp Dergisi ile giren “YÜCE yayımları”, Eylül 1984‘de büyümenin kaçınılmaz sonucu olarak “Anonim Şirket”e dönüşerek, “YÜCE reklam/yayım/dağıtım/
pazarlama/ithalat/ihracat ve mümessillik anonim şirketi
” adını aldı. Türkiye’nin ilk haftalık 65.000 tirajlı ilçe gazetesi olan “Beşiktaş Ekspres“i 1986 yılında yayımlayan şirketimiz, Prof. Dr. Hüsrev Hatemi’nin editörlüğünde Haziran 1990‘da “ENDOKRİNOLOJİDE YÖNELİŞLER” adlı tıp dergisini yayım hayatına soktu. (Bu dergi daha sonraki yıllarda önce “DiabetBilimi” ile Ocak 2014‘de de “EMDD” ile birleşti.)

Aralık 1992‘de Endüstri Meslek Liseleri’ne yönelik yardımcı ders kitapları yayımlamaya başlayan şirketimiz, bu sahada onlarca kitabı eğitim dünyamıza kazandırdı.

Şirketimiz, Aralık 1993‘de kadına yönelik estetik, güzellik, moda ve kuaförlük alanında, sahalarında otorite kişilerin yönetiminde (moda: Yıldırım Mayruk, makyaj: Oya Tolga, saç: MOS -Muammer Yaprakgül, Orhan Bademli, Sedat Kamaz-, sağlık: Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu, fotoğraf: Adil Gültekin) “BİGUDİ” adlı dergiyi Türk okuyucusuyla buluşturdu.

Tıp alanına ağırlık veren şirketimiz, dünyada saygınlığı tartışılmaz “The Merck Manual” gibi onlarca tıp kitabını Türk Tıp Dünyası’na kazandırdı…

Şubat 2003‘de “Diabet Bilimi” adlı tıp dergisini (Bu dergi, Ocak 2014‘de yayım hayatına giren “EMDD” ile birleşti) yayım hayatına sokan şirketimiz, Ocak 1994‘de sağlık mensuplarının “haber ve iletişim” dergisi olan “Literatür AKTÜEL“i yayımlamaya başladı. AB giriş sürecinin getirdiği sağlık alanındaki değişikliklere paralel olarak, aile hekimliğinin ön plana çıkması ve önemli bir uzmanlık alanına dönüşmesi nedeniyle “PRN Aile Hekimliği” adlı dergiyi Ocak 2006‘da, Ocak 2014‘de de “Literatür SEMPOZYUM” ile “EMDD“yi yayımlamaya başladı.

Halen tıp sektörüne yönelik 5 dergi yayımlayan “YÜCE reklam/yayım/dağıtım/pazarlama/ithalat/ihracat ve mümessillik anonim şirketi”, Mart 2004‘de tüketici portalı “www.sikayetim.com.tr“yi internet ortamında yayına başlattı. ”www.sikayetim.com.tr“yi daha sonraki yıllarda grup şirketlerden “PUBLİKA İletişim Hizmetleri Ltd. Şti.“ye devreden “YÜCE reklam/yayım/dağıtım/pazarlama/ithalat/ihracat ve mümessillik anonim şirketi”nin süreli yayınlarının adları şöyledir:

Literatür AKTÜEL / www.literaturaktuel.com
Tıp Dünyası’nda LİTERATÜR / www.literatur.web.tr
PRN Aile Hekimliği / www.prndergi.web.tr
Literatür SEMPOZYUM / www.literatursempozyum.com
EMDD (Endokrinoloji / Metabolizma / Diyabet Dünyası) / www.emdd.org

Halen yayımcılık ve matbaacılık alanında faaliyet gösteren “YÜCE reklam/yayım/dağıtım/pazarlama/ ithalat/ihracat ve mümessillik anonim şirketi”, 30 yılı aşkın süredir Türk tıbbına onlarca kitap ve dergiler kazandırmış, sahasında otorite isimleri istihdam eden bir yayım kuruluşudur.


1981                    1984


1986                    1990


1993                 1994


2003                       2006


2014                       2014

YÜCE reklam/yayım/dağıtım a.ş.

www.yuceyayim.com.tr”, “YÜCE reklam/yayım/dağıtım/pazarlama/
ithalat/ihracat ve mümessillik anonim şirketi
”nin internet satış portalıdır.

YÜCE reklam/yayım/dağıtım/pazarlama/ithalat/ihracat ve mümessillik anonim şirketi”,“YÜCE grup”a bağlıdır.